Realizacja:Wroobel.pl

ATRAKCJE



Chochołowskie Termy

Chochołowskie Termy

Największy kompleks termalny znajdujący się w pobliskiej miejscowości Chochołów.

Chochołowskie Termy


Największy kompleks termalny na Podhalu. Ogromna przestrzeń oraz mnogość atrakcji pozwala na wypoczynek w komfortowych warunkach. Do dyspozycji oddano baseny termalne wewnątrz oraz na zewnątrz, zjeżdżalnie wodne a także mokry plac zabaw dla dzieci. Ponadto w strefie leczniczej można znaleźć baseny z wodą solankową i siarkową.

Na terenie kompleksu znajduje się również saunarium, strefa SPA oraz restauracje i bary. Goście Apartamentów Cztery Pory Roku mają możliwość skorzystania ze specjalnych warunków cenowych w Chochołowskich Termach.


Witów eXtreme

Witów eXtreme

Witów eXtreme to zespół ekspertów w dziedzinie organizowania atrakcji w Zakopanem i okolicy.

Witów eXtreme


Witów eXtreme - to firma zajmujące się organizacją wypraw na quadach oraz skuterach śnieżnych w niezwykłe miejsca na Podhalu. Przejażdżka dostarcza niezapomnianych wrażeń.

Witów eXtreme zaprasza Cię na wspólną przygodę, która sprawi, że zakopiańskie quady lub skutery śnieżne na długo pozostaną w pamięci. Podczas wyprawy będziesz miał wiele możliwości, żeby nacieszyć oczy i duszę widokami wspaniale prezentującej się perspektywy zakopiańskiej przyrody lub - jeśli cenisz sobie bardziej ekstremalne przygody - zmagać się z niepowtarzalnym ukształtowaniem terenu, maszyną oraz własnymi słabościami. Istnieje możliwość zorganizowania wyprawy indywidualnej bądź grupowej, jak również samo wypożyczalnie sprzętów.

Zakres naszych tras obejmuje ponad 160 kilometrów unikalnych i malowniczych obszarów od Witowa, w którym nasza wypożyczalnia skuterów się znajduje, aż po Zakopane i jego bliskie sąsiedztwo.


Stacja Narciarska Witów – Ski

Stacja Narciarska Witów – Ski

Stacja oferuje dogodne warunki dla stawiających pierwsze kroki jak i dla bardziej zaawansowanych.

Stacja Narciarska Witów – Ski


Stacja Narciarska Witów – Ski usytuowana jest w centralnej części malowniczej miejscowości Witów, obejmującej część Tatr Zachodnich, Dolinę Chochołowską i Lejową oraz górną część zlewni Czarnego Dunajca. Stacja oferuje dogodne warunki do stawiania pierwszych kroków na desce lub nartach pod okiem instruktorów Szkoły Jagny Marczułajtis lub szlifowania umiejętności dla bardziej zaawansowanych. Po wyjeździe na górną stację podziwiać można piękne widoki na Tatry Zachodnie.

Trasy są sztucznie dośnieżane i oświetlone. Nad bezpieczeństwem gości czuwa wyszkolona kadra Tatrzańskiego Ochotniczego Pogotowia Ratunkowego oraz ochrona, doposażona w monitoring całej stacji.

Do dyspozycji gości: Kolej krzesełkowa o długości 1000m i przewyższeniu 150m. Wyciąg orczykowy o długości 120m i przewyższeniu 30 m. Restauracje regionalne. Wypożyczalnie i serwis sprzętu sportowego.


Wyciąg narciarski Biały Potok

Wyciąg narciarski Biały Potok

Stacja narciarska w miejscowości Witów, idealna dla dzieci oraz początkujących narciarzy.

Wyciąg narciarski Biały Potok


Stacja znajduje się w miejscowości Witów, na zalesionym stoku Polany Biały Potok w Tatrach Zachodnich. Kompleks oddaje do dyspozycji narciarzy cztery wyciągi orczykowe o długości: 200 m, 220 m, 250 m, 300 m. Wszystkie wyciągi usytuowane są na łagodnym stoku, o niewielkim przewyższeniu, co czyni je znakomitym miejscem dla początkujących i dzieci. Stoki są świetnie przygotowane: ratrakowane, oświetlone oraz sztucznie naśnieżane.

W pobliżu stacji znajdują się również: wypożyczalnia sprzętu narciarskiego, szkółka narciarska, karczma regionalna, fun-park dla dzieci oraz trasy biegowe.

Oficjalny partner Willi “Cztery Pory Roku”.


Wielka Krokiew

Wielka Krokiew

Największa spośród zakopiańskich skoczni, o punkcie konstrukcyjnym K120

Wielka Krokiew


Największą spośród zakopiańskich skoczni jest Wielka Krokiew imienia Stanisława Marusarza, o punkcie konstrukcyjnym K120. Aktualny rekord wynosi 141,5 metra i został ustanowiony przez Kamila Stocha podczas Mistrzostw Polski 24 marca 2015 roku (dwa dni po 90 tych urodzinach skoczni).

Wielka Krokiew dzięki naturalnemu położeniu pośród tatrzańskich lasów jest jednym z najpiękniejszych obiektów tego typu. Dodatkową atrakcją jest kolejka krzesełkowa, wjeżdżająca na górnej stacji wyciągu znajduje się przyjemna kawiarenka, oferująca ciepłe i zimne napoje oraz domowe ciasto.

Oprócz Wielkiej Krokwi w Zakopanem znajduje się Kompleks Średniej Krokwi imienia Bronisława Czecha - są to trzy skocznie położone obok siebie o punktach konstrukcyjnych: K85, K65 i K35.

W Zakopanem co roku są organizowane zawody w skokach narciarskich w ramach Pucharu Świata oraz Letniej Grand Prix.


Szymoszkowa

Szymoszkowa

Stacja narciarska oferuje dwie koleje linowe o długości: 1300 m i 400 m.

Wyciąg narciarski Szymoszkowa


Stacja narciarska Polana Szymoszkowa oferuje dwie koleje linowe o długości: 1300 m i 400 m. Duża, sześcioosobowa kolej, biegnąca na szczyt Gubałówki, przeznaczona jest dla zaawansowanych narciarzy, natomiast mniejsza jest odpowiednia dla początkujących i średnio zaawansowanych.

Dla najmłodszych przygotowano przedszkole narciarsko- snowboardowe oraz plac zabaw. Na terenie ośrodka znajdują się również: wypożyczalnie i serwis sprzętu narciarskiego oraz snowboardowego, karczmy regionalne z pięknym widokiem na Tatry oraz szkoła narciarska.


Oravice - Słowacja

Baseny termalne Oravice - Słowacja

Nowoczesny park wodny zlokalizowany na Słowacji, jedynie 35 km od Zakopanego.

Baseny termalne Oravice - Słowacja


Nowoczesny park wodny zlokalizowany na Słowacji, jedynie 35 km od Zakopanego. Wchodzące w jego skład baseny o łącznej powierzchni 1545 m2, wypełnione są wodą termalną. Wypełniająca tutejsze baseny woda cechuje się wysokim zmineralizowaniem (m.in. sód, magnez, żelazo).

Na odwiedzających czekają liczne atrakcje, takie jak: sztuczne fale wodne, jacuzzi, gejzer, strumienie masujące, grzyb wodny i natryski oraz sauny. Na terenie basenów dostępne są również restauracje z kuchnią polską, bistro i kawiarnie.


Narciarstwo biegowe

Narciarstwo biegowe

Narciarstwo biegowe to jeden z najpopularniejszych sportów zimowych na Podhalu.

Narciarstwo biegowe


Biegi narciarskie to jedne z bardziej popularnych sportów zimowych na Podhalu. Angażują one wszystkie główne partie mięśni do pracy, co czyni je wymagającym sportem pod względem wytrzymałościowym. W Kościelisku zostały utworzone specjalne trasy biegowe o łącznej długości około 10 km, znajdują się one między innymi na Chotarzu, w Dolinie Chochołowskiej oraz na Stadionie Biathlonowym.

Trasa biegowa - Chotarz

Jedna z najpiękniej położonych tras biegowych pod Tatrami. Przez początkowe kilometry biegnie zakosami, gdzie uczą się początkujący i trenują miejscowe kluby sportowe. Dalsza część dalej dość łatwa, choć czekają tam dość wymagające podbiegi. Przy dobrej zimie krótsza pętla jest wydłużona aż do stadionu biathlonowego w Kirach.

Trasa biegowa - u wylotu Doliny Chochołowskiej

Rozpoczyna się i kończy przy parkingu na Siwej Polanie. Jej pierwszy, 3-kilometrowy odcinek, oznaczony kolorem zielonym, zalecany jest dla biegaczy początkujących. Kolejny odcinek trasy o długości ok. 7 km oznaczony jest kolorem niebieskim, a przeznaczony jest dla biegaczy średnio zaawansowanych i zaawansowanych


Wydarzenia w Kościelisku

Wydarzenia kulturalne w Kościelisku

Aktualne informacje kulturalne, zaproszenia i relacje z imprez, atrakcje na terenie gminy.

Wydarzenia kulturalne w Kościelisku


Aktualne informacje kulturalne, zaproszenia na imprezy organizowane przez Związek Podhalan i Gminny Ośrodek Kultury Regionalnej w Kościelisku, relacje z imprez, podstawowe informacje o gminie i o atrakcjach na terenie Kościeliska, Witowa i Dzianisza znajdą Państwo na stronie Gminy pod adresem koscielisko.com.pl oraz na stronie Gminnego Ośrodka Kultury pod adresem: koscieliska.pl Na stronie znajdują się również podstawowe informacje potrzebne turystom np. prognoza pogody, mapki szlaków itd.

Zapraszamy również na stronę oraz na Facebooka Stowarzyszenia Rozwoju Turystyki w Gminie Kościelisko facebook.com/Koscieliskodlabiegaczy lub turystykakoscielisko.pl.


Rynna pod Gubałówką

Rynna pod Gubałówką

Zjeżdżalnia grawitacyjna ma długość 750 metrów, a różnica wysokości wynosi 45 metrów.

Rynna pod Gubałówką


Zjeżdżalnia grawitacyjna ma długość 750 metrów, a różnica wysokości wynosi 45m. Zjeżdża się wózkiem wyposażonym w hamulec ręczny, którym w każdej chwili możemy zatrzymać wózek i hamulec odśrodkowy, który hamuje samoczynnie gdy rozpędzimy się powyżej 20 km/h.


Gorący Potok - Szaflary

Gorący Potok - Szaflary

Jeden z najnowocześniejszych kompleksów basenów termalnych na Podhalu.

Gorący Potok - Szaflary


Jeden z najnowocześniejszych kompleksów basenów termalnych na Podhalu. Większość atrakcji znajduje się tam na zewnątrz, co sprawia, że pobyt w Termach Gorący Potok na długo pozostaje w pamięci. Kompleks oferuje 22 baseny z wodą o temperaturze od 34 do 40 stopni, dwie zjeżdżalnie, sauny i tężnię. W strefie Spa&wellness można skorzystać z wyjątkowych kąpieli borowinowych. Na najmłodszych czeka dodatkowo bawialnia i czynna sezonowo strefa dla dzieci.


Bieganie

Bieganie

Bieganie jako sposób na aktywne spędzanie wolnego czasu.

Bieganie


Bieganie przyjmuje dla każdego inną formę spędzania czasu, dla niektórych bieganie to czysta forma rekreacyjna bądź sposób na pozbycie się zbędnych kilogramów, czy też odreagowanie. W pobliżu naszego obiektu, znajdują trasy dla biegaczy takie jak:

Droga pod Reglami

Droga pod Reglami jest turystyczną trasą rozpoczynającą się w Kuźnicach a kończącą u wylotu Doliny Chochołowskiej. Biegnie po krawędzi lasu łącząc po drodze wyloty dużych dolin tatrzańskich: Białego, Strążyskiej, Małej Łąki, Kościeliskiej, Lejowej i wielu mniejszych.

Zaproponowany tutaj odcinek rozpoczyna się przy Wielkiej Krokwi, a kończy w Kirach. Brak konieczności zakup biletu do TPN

Dolina Lejowa - Dolina Kościeliska

Dolina Lejowa położona jest pomiędzy Doliną Kościeliską a Chochołowską. Bardzo urocza i ze znikomym ruchem turystycznym nawet podczas szczytu sezonu. Proponowana trasa zaczyna się u wylotu Dol. Kościeliskiej, a kończąc prowadzi nas najpierw na Kominiarski Przysłop (1125 m), a następnie spada w kierunku Dol. Kościeliskiej.

Długość trasy to około 8.1 km.


Kuligi i dorożki

Kuligi i dorożki

Nieodłączny i niezwykle popularny element kultury Podhala

Kuligi i dorożki


Nieodłącznym elementem kultury Podhala jest jazda tradycyjnymi dorożkami, ciągniętymi przez konie. Przejażdżki organizowane są zimą w saniach, wtedy nazywane są one kuligami oraz latem, w dorożkach. Najpopularniejsza trasa kuligów, która kończy się przy Schronisku na Polanie Chochołowskiej.

Organizujemy kuligi zarówno latem, jak i zimą. Istnieje również możliwość zapalenia ogniska na koniec wycieczki.

W celu rezerwacji zapraszamy do kontaktu telefonicznego:

+48 182 070 207
+48 608 401 704


Muzea w okolicy

Muzea w okolicy

W Zakopanem znajduje się kilka bardzo znanych muzeów, a także wysoko ceniony teatr Witkacy.

Muzea w okolicy


Muzeum Tatrzańskie w Zakopanem

W Zakopanem znajduje się założone w 1888 roku Muzeum Tatrzańskie im. Tytusa Chałubińskiego. Jest jednym z najstarszych regionalnych muzeów w Polsce, z licznymi filiami, w Zakopanem, Chochołowie, Czarnej Górze, Jurgowie i Łopusznej. Zbiory muzeum tworzą kolekcje sztuki ludowej, strojów regionalnych, a także wystawy historyczne, etnograficzne i przyrodnicze.

Willa Harenda

Dom Jana Kasprowicza, nazywany Willą Harenda, mieści się na zboczu Gubałówki, w połowie drogi między Zakopanem a Poroninem. Chociaż poeta mieszkał w nim jedynie trzy lata, powstało tam muzeum, zachowujące wygląd domu z czasów jego życia. Zwiedzający mogą zobaczyć liczne pamiątki rodzinne, przedmioty użytkowe Kasprowiczów, obrazy i pozostałości księgozbioru. Na piętrze domu znajduje się galeria obrazów Władysława Jarockiego, urządzona przez córkę poety Annę Kasprowicz-Jarocką, a obok willi - mauzoleum, w którym spoczywa Jan Kasprowicz.

Muzeum Karola Szymanowskiego - Willa Atma

Zakopiańska willa Atma, przy ulicy Kasprusie 19, mieści jedyne na świecie Muzeum Karola Szymanowskiego. Zwiedzający mogą znaleźć tam wiele pamiątek po kompozytorze - książki, obrazy, portrety, a także Jego odznaczenia i nagrody. Ważną częścią ekspozycji są wystawy ukazujące kontakty Szymanowskiego z Zakopanem i folklorem Podhala.

Muzeum Kornela Makuszyńskiego

Muzeum, utworzone w 1966 roku, mieści się w willi "Opolanka", gdzie Makuszyńscy mieszkali w czasie corocznych letnich i zimowych pobytów w Zakopanem, a po drugiej wojnie osiedlili się na stałe. Zbiory muzeum obejmują księgozbiór, złożony z kolejnych wydań utworów pisarza, literaturę pamiętnikarską, a także dzieła innych artystów i pisarzy. Zwiedzający mogą zobaczyć jak żył Makuszyński - wystrój wnętrza domu pozostał praktycznie niezmieniony.

Chata Sabały

Chata Sabały, inaczej Sabałówka, została zbudowana w XVIII wieku i reprezentuje najstarszy typ budownictwa górali z Podhala. Była domem Jana Krzeptowskiego, zwanego Sabałą, znanego w Zakopanem gawędziarza i pieśniarza. Obecnie mieści się tam muzeum, w którym możemy zobaczyć oryginalne sprzęty domowe oraz wyposażenie i wystrój domów, charakterystyczne dla XIX wiecznych górali.

Teatr Witkacego

Teatr rozpoczął działalność w 1985 roku, wystawieniem sztuki swojego patrona - Stanisława Ignacego Witkiewicza. Chociaż jego założycielom, absolwentom krakowskiej PWST, miejscowa elita artystyczna nie dawała szans na przetrwanie, teatr Witkacego działa do dzisiaj, wystawiając dramaty Witkiewicza, Szekspira, Millera, Manna, a także Calderona. W repertuarze można znaleźć więc zarówno stare, grane od lat przedstawienia, jak i nowe propozycje. Zespół artystów daje też spektakle wyjazdowe, m.in. w Krakowie, Sopocie czy Nowym Sączu.


Dolina Kościeliska

Dolina Kościeliska

Jedna z najpopularniejszych i najpiękniejszych dolin w Tatrach Zachodnich.

Dolina Kościeliska


Jedna z najpopularniejszych dolin w Tatrach Zachodnich o długości ok. 9 km, która ma swój początek w Kościelisku, w niedalekiej odległości od naszego obiektu. Tworzy długi i głęboki wąwóz skalny, którego dnem płynie Kościeliski Potok.
Strome, skalne ściany, które w kilku miejscach zbliżają się do siebie, a także liczne rozszerzenia, m. in. Stara Polana czy Polana Pisana, tworzą unikalny krajobraz. Znajduje się tu kilka znanych i dostępnych turystycznie jaskiń: Smocza Jama, Jaskinia Mroźna, Jaskinia Raptawicka, Jaskinia Mylna i Jaskinia Obłazkowa.

Dolina posiada liczne odgałęzienia, wśród których najpopularniejszy jest Wąwóz Kraków, uważany za najpiękniejszy wąwóz skalny w polskich Tatrach. W tym miejscu mają swój początek liczne szlaki, m.in. szlak na Czerwone Wierchy. W dolinie znajduje się znane tatrzański schronisko na Schronisko PTTK Hali Ornak. Dolina Kościeliska dzięki swym licznym zaletom jest miejscem, które obowiązkowo powinno się znaleźć na trasie każdego turysty.


Dolina Chochołowska

Dolina Chochołowska

Jedno z nielicznych miejsce w Tatrach gdzie dopuszczony jest ruch rowerowy.

Dolina Chochołowska


Jest to najdłuższa (ok. 10 km) a zarazem największa (ponad 35 m2) dolina w polskich Tatrach. Swoją nazwę bierze od pobliskiej wsi Chochołów. Swój początek ma na Siwej Polanie, gdzie znajduje się parking. Można tutaj wypożyczyć rower i przejechać na nim do największego tatrzańskiego schroniska na Polanie Chochołowskiej, znajdującego się na końcu doliny. Jest to jedyna tatrzańska dolina dopuszczająca ruch rowerowy.

Dnem doliny biegnie szeroki i wygodny szlak, dzięki czemu jest to idealne miejsce dla wypoczywających w Tatrach rodzin z dziećmi lub mniej zaprawionych turystów. Nad doliną królują szczyty takie jak: Bobrowiec, Grześ czy Rakoń, na które wiodą szlaki będące rozgałęzieniami doliny.

Atrakcją dla turystów jest kolejka, która kursuje w sezonie letnim na trasie Siwa Polana- Polana Huciska. Swoja sławę Dolina Chochołowska zawdzięcza przede wszystkim krokusom, które wiosną, pokrywają całą Polanę Chochołowską.

Serwis wykorzystuje pliki cookies. Korzystając ze strony wyrażasz zgodę na wykorzystywanie plików cookies. dowiedz się więcej. Rozumiem